پوشش یا پوشش ریسک  (به انگلیسی: Hedge) به گونه‌ای از سرمایه‌گذاری گویند، که باعث کاهش ریسک سود و زیان پرتفو سرمایه‌گذاری می‌شود. در شرایط عادی، حصار می‌تواند از ابزارهای مالی گوناگونی مانند سهام، پیمان‌های آتی، قراردادهای سوآپ و اختیار معامله، همچنین گونه‌های مختلف از ابزارهای مشتقه، قراردادهای آتی و معاملات فرابورس تشکیل شود.

در شرایط حرفه‌ای، این حصار شامل سرمایه‌گذاری می‌باشد، که قیمت آن در جهت عکس سرمایه‌گذاری اولیه حرکت می‌کند. برای مثال سرمایه‌گذار می‌تواند، با تنظیم قرارداد آتی، سهام خود را به قیمتی مشخص در آینده به فروش رساند. در این صورت نوسانات بازار، تاثیری بر قیمت سهام شخص نخواهد داشت و سرمایه‌گذار این سهام را در زمان آتی، با قیمتی مشخص به فروش رسانده است. البته حصار، تنها محدود به فروش در قیمتی مشخص از طریق قرارداد آتی نیست.

سرمایه‌گذار همچنان می‌تواند، با ورود به دو بازار که معمولاً در جهت عکس یکدیگر حرکت می‌کنند، ریسک سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهد. برای مثال سرمایه‌گذار با خرید ارز، برای نمونه؛ دلار آمریکا، در بازار فارکس و از طرفی خرید فلزات گران‌بها، برای نمونه؛ طلا، می‌تواند ریسک پرتفو خود را کاهش دهد. (بطور تاریخی، قیمت دلار آمریکا و طلا معمولاً در عکس یکدیگر حرکت کرده‌اند)