• بایگانی ها

Fibonacci Fan, بادبزن فیبوناچی

Fibonacci Fan, بادبزن فیبوناچی

یکی دیگر ازابزارهایی است که در آن از نسبتهای فیبوناچی استفاده شده است. ویژگی منحصر به فرد این ابزار، بکارگیری همزمان نسبت ها در زمان قیمت و قیمت میباشد که خطوط بازگشتی به صورت مورب(همانند بادبزن) نصب میشوند.

برای رسم آن کافی است تپس از انتخاب ابزار آن در نرم افزار معاملاتی خود، دو نقطه ی سقف و کف قیمت را به هم متصل نمایند تا خطوط مورب بادبزنی در نسبت های 2، 38، 50 و 8، 61 درصد رسم می گردد. این خطوط همانند خطوط حمایت و مقاومت عمل می کنند. بنابراین قیمت در برخورد با آنها از خود عکس العمل نشان می دهد. در تصویر زیر بخوبی میتوانید این خطوط و عکس العمل قیمت را مشاهده نمایید:

Fibonachi فیبوناچی

لئوناردو فیبوناتچی (به ایتالیایی: Leonardo Fibonacci) (حدود ۱۱۷۰–حدود ۱۲۵۰) نخستین ریاضیدان بزرگ اروپا در قرن سیزدهم است.از آنجایی که زادگاه او شهر پیزا در ایتالیا بوده به لئوناردو دا پیزا نیز معروف است. بیشتر کارهای وی مأخوذ از آثار ریاضیدان‌های مسلمان به خصوص خوارزمی، کرجی و ابوکامل می‌باشد. از میان ۶۹ مسئلهٔ ابوکامل بسیاری عیناً یا با اعداد تغییر یافته در آثار فیبوناتچی آمده‌اند.

Fill. پر کردن

روند تکمیل دستور مشتری برای خرید یا فروش جفت ارزی پرکردن – اجرای دستور مشتری ، خرید یا فروش جفت ارزی ، سهام یا اوراق بهادار

Final Goods, کالای نهایی

کالاهایی که مورد مصرف قرار میگیرند و از آنها در ساخت کالاهای دیگر استفاده نمی شود. برای مثال اتومبیل یک کالای نهایی است ولی تایر اتومبیل یک کالای نهایی نیست.

Finance

تهیه کردن سرمایه، تامین مالی کردن – فراهم آوردن وجوه از راه فروش سهام یا نشر اوراق بهادار، دریافت وام و گرفتن اعتبار

Financial Institution, موسسه مالی

موسساتی که با استفاده از مشارکت عمومی تامین سرمایه می کند و سپس آن را در دارایی های مالی مانند اوراق قرضه، وام ، …. سرمایه گذاری میکند. سرمایه گذاری این موسسات صرفا در دارایی های مالی است نه در پروژه های فیزیکی.