• بایگانی ها

Face Value

ارزش اسمی، ارزش ظاهری: قیمتی است که برای اوراق بهادار تعیین گردیده و بر روی خود اوراق مندرج است.

Fast Market

حرکت سریع در بازار به دلیل اشتیاق شدید خریداران و یا فروشندگان. در چنین شرایطی سطوح قیمت می توانند حذف شوند و پیشنهاد قیمتهای خرید ممکن است به قدری سریع اتفاق بیافتد که همه آنها را نتوان اعلام کرد.

FDI(Foreign direct investmant

سرمایه گذاری مستقیم خارجی: سرمایه گذاری در اقتصاد سایر کشورها به منظور دستیابی به سودی پایدار.

Fed Fund Rate

نرخ بهره وجوه فدرال ، این نرخ بهره کوتاه مدت به شدت مورد توجه است زیرا چشم نداز وضعیت ذخیره پول کشور را نشان می دهد

Fibonacci Fan, بادبزن فیبوناچی

Fibonacci Fan, بادبزن فیبوناچی

یکی دیگر ازابزارهایی است که در آن از نسبتهای فیبوناچی استفاده شده است. ویژگی منحصر به فرد این ابزار، بکارگیری همزمان نسبت ها در زمان قیمت و قیمت میباشد که خطوط بازگشتی به صورت مورب(همانند بادبزن) نصب میشوند.

برای رسم آن کافی است تپس از انتخاب ابزار آن در نرم افزار معاملاتی خود، دو نقطه ی سقف و کف قیمت را به هم متصل نمایند تا خطوط مورب بادبزنی در نسبت های 2، 38، 50 و 8، 61 درصد رسم می گردد. این خطوط همانند خطوط حمایت و مقاومت عمل می کنند. بنابراین قیمت در برخورد با آنها از خود عکس العمل نشان می دهد. در تصویر زیر بخوبی میتوانید این خطوط و عکس العمل قیمت را مشاهده نمایید:

Fibonachi فیبوناچی

لئوناردو فیبوناتچی (به ایتالیایی: Leonardo Fibonacci) (حدود ۱۱۷۰–حدود ۱۲۵۰) نخستین ریاضیدان بزرگ اروپا در قرن سیزدهم است.از آنجایی که زادگاه او شهر پیزا در ایتالیا بوده به لئوناردو دا پیزا نیز معروف است. بیشتر کارهای وی مأخوذ از آثار ریاضیدان‌های مسلمان به خصوص خوارزمی، کرجی و ابوکامل می‌باشد. از میان ۶۹ مسئلهٔ ابوکامل بسیاری عیناً یا با اعداد تغییر یافته در آثار فیبوناتچی آمده‌اند.