• بایگانی ها

G10

گروه ده – هفت کشور عمده صنعتی جهان آمریکا، آلمان، ژاپن، فرانسه، انگلیس، کانادا و ایتالیا به اضافه هلند، سوئد و بلژیک که ر اساس برنامه سالانه ای تشکیل جلسه می دهند تا در مورد مسایل مالی بین المللی با یکدیگر مشورت ، مباحثه و همکاری نمایند. سوئیس نیز گاهی در این جلسات شرکت می کند.

G5

گروه پنج – متشکل از پنج کشور صنعتی دنیا : آمریکا، ژاپن، آلمان، فرانسه و انگلستان

G7

گروه هفت – متشکل از هفت کشور عمده صنعتی جهان آمریکا، آلمان، ژاپن، فرانسه، انگلیس، کانادا و ایتالیا

Gann

Gann

آاقی ویلیام دی گن یکی از سرمایه گذاران و معامله گران موفق در اوایل قرن بیستم بود که توانایی او در کسب سود بازارهای مالی همچون سهام و کالا، غیر قابل توصیف بوده و بر هیچ کس پوشیده نیست. متدهای گن هم در محاسبه هدف قیمت و هم زمان رسیدن به هدف در تحلیل تکنیکال بازارهای مالی(سرمایه) منحصر به فرد بوده و امروز نیز این قوانین بارها و بارها در بازار های مالی تکرار می گردد.

بیشتر نرم افزارهای معاملاتی از قوانین گن بهره زیادی میبرند به نحوی که در اکثر آنها ابزارهایی چون Gann Box, GannSuare 9, Gann Fan و غیره یافت می شود. این ابزارها بر اساس قوانین گن اقدام به ترسیم خطوطی در نمودارهای قیمت می نمایند که بازار با رسیدن به آن ها عکس العمل نشان می دهد. ما تا کنون هر خطی را بر اساس حداقل دو نقطه ترسیم میکردیم؛ برای مثال یک خط روند بر اثر اتصال دو نقطه پیوت حاصل می شود اما برای رسم انواع مختلف خطوط گن معمولا به یک نقطه پیوت احتیاج داریم. در تصویر زیر نم.نه ای از آن را مشاهده می نمایید.

Gartley Pattern, الگوی گارتلی

Gartley Pattern, الگوی گارتلی

یکی از الگوهای چند بعدی و بسیار قدرتمند بازار است که با شناسایی آن می توان به معاملات سودآوری دست یافت. این الگو از 5 نقطه اساسی X,A,B,C,D تشکیل شده است که موقعیت ویژه هریک از آنها، از مهمترین شاخصه های شناسایی آن محسوب می شود. بازوی XA بزرگترین حرکت این الگو می باشد که بدنبال آن حرکت معکوس A تا B انجام می شود.حرکت AB پتانسیل شکل دهی الگوی AB=CD را دارد که در تکمیل الگو و تعیین ناحیه بازگشتی نقش ویژه ای را ایفا می کند. پس از یک حرکت بازگشتی از B به C میتوان نقطه تشکیل D را با توجه به محاسبات هارمونیک مشخص کرد تا به این وسیله نقطه مهم بازگشت قیمت نیز تعیین گردد. یکی از مهمترین ترازهای این الگو، تکمیل نقطه D در تراز 0.786 حرکت XA میباشد. گرچه ممکن است قیمت اندکی از این عدد هم فراتر رود لیکن هرگز نبایستی از نقطه X فراتر رود. این الگو زمانی ایده آل تر می شود که در آن همگرایی الگوی AB=CD نیز مشاهده گردد. اما دیگر تراز مهم این الگو بازگشت 0.618 درصدی بازوی XA است که حرکت AB بایسنی در نزدیکی این تراز بازگشت نماید. توجه داشته باشید که بازگشت 0.618 نقطه B بسیار مهم است چرا که موجب همگرایی تراز فیبو Ext حرکت BC ( معمولا تراز 1.27) در ناحیه PRZ (نقطه D) نیز می گردد. قابل ذکر است این الگو داراری دو نوع صعودی و نزولی است که در تصویر نمایش داده شده است.

Gary Stanley Becker گری بکر

ملیت : آمریکا   –   قرن : 20 منبع : کتاب جوايز نوبل اقتصاد گَري بکر Gary Stanley Becker ( متولد 1930 ) بکر در سال 1992 به خاطر ” توسيع دامنه تجزيه و تحليل اقتصاد خرد به گستره وسيع رفتارهاي انساني تعاملات فراتر از رفتار بازار “، جايزه نوبل اقتصاد را دريافت کرد. وي در…ادامه مطلب

Gauss

نرم افزاری بسیار شبیه به matlab که از قابلیت کدنویسی برخوردار بوده و ابزاری مناسب برای تحلیل های اقتصادسنجی سری زمانی و داده های پانلی است

GDP Gross Domestic Product تولید ناخالص داخلی

در میان شاخص های اقتصاد کلان، تولید ناخالص داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا نه تنها به عنوان مهمترین شاخص عملکرد اقتصادی در تجزیه و تحلیل ها و ارزیابی ها مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه بسیاری از دیگر اقلام کلان اقتصاد محصولات جنبی محاسبه و برآورد آن محسوب می گردند. تولید ناخالص…ادامه مطلب

Generalized Audit Software نرم افزار عمومی حسابرسی

نوعی از برنامه های كامپیوتری مورد استفاده حسابرسان برای یافتن و پردازش اطلاعات مندرج در ركوردهای كامپیوتری صاحبكار. برنامه های (كامپیوتری) حسابرسی مزبور ، كارهایی مانند مرتب كردن اطلاعات به شكل قابل استفاده تر برای حسابرسان ، مقایسه ، انتخاب نمونه و محاسبات را انجام می دهد. این نوع نرم افزار ، معمولا در بسیاری از انواع سیستمهای كامپیوتری قابل استفاده است.

GFCF (Gross Fixed Capital Formation Euro-zone, تولید سرمایه ناخالص ثابت

ناحیه یورو میزان سرمایه گذاری کشورهای ناحیه یورو درکالاهای سرمایه ای مانند ماشین آلات، وسایل نقلیه و ساختمانهایی از قبیل کارخانه و شرکت و غیره. افزایش اینگونه سرمایه گذاری ها بطور معمول باعث افزایش رشدتولید ناخالص داخلی و توان تولید میگردد. سرمایه گذاری در این بخشها نشانه ثبات اقتصادی کشور و آینده اقتصادی روشن و امیدوار کننده است.