• بایگانی ها

Hanging man Candlestick pattern مرد دارآویخته

Hanging man Candlestick pattern مرد دارآویخته

الگوی مرد دار آویخته. این الگو از جمله الگوهای تک شمعی است که مشخصات الگوی همر Hammer را به همراه داشته اما بر خلاف آن در انتهای یک روند صعودی تشکیل شده و حاکی از نزول قریب الوقوع قیمت است.

Harami Cross Candlesticj Pattern , Bearish BHCP الگوی صلیب هارامی نزولی

Harami Cross Candlesticj Pattern , Bearish BHCP الگوی صلیب هارامی نزولی

الگوی صلیب هارامی نزولی، از جمله الگوهای بازگشتی نزولی است که در انتهای روند صعودی موجب توقف روند و احتمالا آغاز کاهش قیمت می گردد. اعضای تشکیل دهنده این الگو 2 کندل می باشد که کندل اول صعودی و کندل بعدی بع صورت دوجی می باشد به نحوی که کندل اول به صورت کامل کندل دوم را دربر می گیرد.

Hard Currency

واحد پولی که در سراسر جهان به عنوان معیاری برای پرداخت قیمت کالا و خدمات پذیرفته شده و معمولا نیز واحد پول یک کشور قوی صنعتی است. انتظار بر این است که چنین واحد پولی در دوره های زمانی کوتاه مدت دارای ثبات نسبی باشد و از شناوری بالایی در بازار فارکس برخوردار باشد.

Harry Markowitz هری مارکوویتز

Dr. Harry Markovitz

ملیت : آمریکا   –   قرن : منبع : کتاب جوايز نوبل اقتصاد Harry Markowitz ( متولّد 1927 ) مارکويتس در سال 1990 به همراه ويليام شارپ و مرتون ميلر  به خاطر ” تلاش هاي پيشگامانه در زمينه نظريه اقتصاد مالي “، جايزه نوبل اقتصاد را دريافت کرد. وي در شيکاگو، واقع در ايالت ايلي نويز،…ادامه مطلب